NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Тонът на времето Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha
5874
Тонът на времето

Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha

Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha, който започва днес в подножието на връх Бузлуджа, съобщиха на фейсбук страницата си организаторите. Лекционната програма ще се състои на Горската сцена всеки следобед от петък до неделя, веднага след горското кино. Лекциите са част от  фестивалната игра “Спомени от бъдещето”. Арх

| 08 Август 2024, 09:47 ч.
Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha
Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha
Снимка © организаторите

Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha, който започва днес в подножието на връх Бузлуджа, съобщиха на фейсбук страницата си организаторите. Лекционната програма ще се състои на Горската сцена всеки следобед от петък до неделя, веднага след горското кино. 

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

National Geographic обявява ново издание на своя фотоконкурс. 

Хората със страст към фотографията ще имат възможност да участват, като подадат своя снимка в следните четири категории – „Животни“, „Мобилна фотография“, „Пейзажи“ и „От високо“. Процесът по подаване е отворен от началото на юни до 30 юли, съобщават организаторите.

В журито тази година са Димитър Караниколов – архитект и травъл фотограф, който пътува на специализирани фотографски експедиции в опит да заснеме автентични места и хора, и непознати гледни точки със своя дрон, Естер Хорват – сътрудник на National Geographic и фотограф за германския институт за полярни и морски изследвания „Алфред Вегенер“, с фокус върху документирането на изследвания на климата и научни експедиции, Иван Миладинов – фотограф, лектор и лицензи

Шести национален конкурс за млади изпълнители на популярна песен "Дунавски звезди“ подготвят в Силистра, съобщават от местната община. Проявата ще се проведе от 9 до 11 септември.

На брега на красивата река Дунав ще си дадат среща деца и педагози от цяла България. С неповторимия талант, с хубостта и младостта на участниците, с красотата на техните изпълнения, дните на конкурса ще се превърнат в истински празник за града, казват организаторите от Община Силистра и музикалната компания "Сенс Мюзик". 

Заявки за участие се приемат до 31 август на сайта на проявата .Според регламента конкурсът се провежда в две категории - за индивидуални изпълнители и за дуети, триа и вокални формации. В първата категория участват изпълнители от пет възрастови групи. Втората категория е разделена на две възрастови групи - до 12 години и до 18 години. Участниците в двете категории и въ

Община Панагюрище подготвя специална програма, посветена на 75-ата година от откриването на тракийското златно съкровище край средногорския град.

Честванията ще се проведат от 2 до 8 декември под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова, съобщи кметът на Община Панагюрище Желязко Гагов.

Той отбеляза, че подобно честване се организира за първи път, а идеята е тържествата да придобият национален мащаб. 

Обединяваме усилията на няколко културни института - местни, национални и международни, общината и местния бизнес. В началото на декември Панагюрище ще стане средище на тракологията, на знанието за траките - бит, обреди, въоръжение и бойни изкуства, начини за обработка на златото, посочи Гагов.

Програмата започва с Дионисиеви празници - фестивал на виното и изложение на вина. Кметът отбеляза, че в Панагюрския край има „прекрасни виноп

Благотворителният концерт под надслова "Бялата лястовица" събра музикални изпълнители на 1 юни в Летния театър в Шумен. 

Целта е с него да се подкрепят децата в неравностойно положение, съобщиха организаторите. 

На сцената първи излязоха Django Ze. След тях свирят No More Many More, Николай Воденичаров - Никеца и шуменската група Lampa Inc. 

Проявата се случва със съдействието на неправителствената организация „Общество 528“, а инициатор на концерта е Симеон Коджаманов.

Изненада за публиката е включването на израсналия в Шумен вокал на рок група "Контрол" Иван Гатев, който подкрепи концерта с присъствие на сцената в Летния театър на Шумен.

Събитието си поставя за цел да подкрепи деца в неравностойно положение. "Те не са по-различни от останалите, но имат нужда от подкрепа и социализиране. Затова правим този концерт“, коментира Коджаман

Лекциите са част от  фестивалната игра “Спомени от бъдещето”.

Арх. Дора Иванова, основател на Фондация Проект “Бузлуджа”, е подготвила презентации с фокус история. Гостите ще могат да научат повече за каузата и работата на фондацията, както и за паметника "Бузлуджа" с неговото минало и възможното бъдеще. Ще се разяснят и примери на противоречивото наследство в Европа с гост-лектори от Германия, Румъния и Италия.

“Ще имаме уникалната възможност да чуем личните истории и спомени на хора, които са участвали в живота на монумента, докато той е функционирал. Специални гости ще бъдат фотографът Бедрос Азинян и екскурзоводът Ива Мирчева“, допълват още организаторите. В неделния ден гостите ще могат да научат повече за самия фестивал и за проекта "Ефектът на пеперудата", който се разработва заедно с френски партньори от Mediatone. 

Фестивалът Open Buzludzha се организира за поредна година, а средствата от него се събират в подкрепа на опазването и отварянето на монумента на връх “Бузлуджа” за посетители и превръщането му в място за изкуство, култура и история. 

Припомняме, че в края на 2022 година екипът на фондацията представи пред журналисти, дарители и специални гости постигнатото до момента по консервацията и реставрацията на монумента. 

Турският рапър Езхел идва за първи път в София на 10 април 2025 г., съобщават организаторите от Fest Team.

Изпълнителят, който живее в Берлин, ще издаде новия си албум през септември и веднага тръгва на своето първо световно турне, което включва и България.

С концентрация на хитове и истински дивите си изпълнения на живо, Езхел ще се представи със своя първи концерт у нас в клуб „Строежа“. 

Езхел е водеща фигура в хип хоп, трап и реге културата от Турция, отличава се със свежо звучене и умни текстове, с които успява да обедини контракултурата и градския живот на Анадола и Берлин. Влиянието му пресича много граници и континенти и създава уникална международна музикална култура, която се разпознава дори от хора, които не говорят турски.

През май 2017 г. издава дебютния си албум

Разказ за Виетнам - страната, далече на изток и после малко на юг, представя във фотоизложба във Варна младата виетнамистка Даяна Иванова, която е преподавател в една от университетските специалности у нас, изучаващи този регион. 

Тя посочи, че първото й посещение в азиатската държава е било през 2016 г. Две години по-късно започва магистратура там, като изучава езика, културата, историята и традициите на страната. Така постепенно натрупва и материал за фотопроекта си, който да представи в родната България. 

Виетнамското общество все още е по-патриархално от нашето, въпреки че глобализмът му оказва влияние, посочи Иванова.

По думите й хората в тази страна успяват да съчетават модерното с традиционното, избирайки по какъв път да вървят, като се учат от историята си. Има какво да научим от виетнамците, да осъзнаем мъдростта на хората от Изтока

Джошуа Бел, носител на „Грами”, „Меркюри”, „Грамофон” и „Ехо класик”, се завръща на сцената на зала „България", на 14 октомври, съобщават от Софийската филхармония.

Заедно с маестро Найден Тодоров и националния оркестър той ще представи Концерт за цигулка №2 от Хенрик Виенявски. Програмата на вечерта включва и Симфоничен танц № 7 из „Седем симфонични танца” от Панчо Владигеров и Органовата симфония от Сен-Санс.

Джошуа Бел е един от най-прославените съвременни цигулари, чиято кариера като солист, камерен музикант, студиен изпълнител, диригент и режисьор обхваща повече от тридесет години. Неговата любознателност и яснота на прозрението свидетелстват за вярата му в силата на музиката като обединяваща сила на културата. 

Свирил е с всички известни световни оркестр

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”. Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно.

Той е разположен на площ от 96 хектара, сред прекрасен пейзаж, в природен резерват. 10-километровите алеи, които можете да обиколите пеш, с колело или с файтон, ще ви преведат през над 400 къщи и домакинства, занаятчийски работилници, малки дървени църкви, плевни, водни и вятърни мелници. По пътя си ще срещате коне, крави и кучета, които се разхождат свободно. А докато надничате в къщите, добре запазените им оригинални интериори ще ви нашепват приказки за живота на село в периода между XVII и XIX век. 

Любопитните истории от миналото се допълват от колекциите от текстил, бродерия, керамика, дърво, икони, снимки или общо над 200 000 предмета. Със сигурност ще ви заинтр

В Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас поетът, писател и музикант Петър Вангелов представи своето творчество с подбрана социална и любовна поезия, съчетана с класическа музика.

Концерт-рециталът е озаглавен по едноименната книга на автора „Страници от дневника на новия век“.

„Както всеки поет отразява художествено реалността, така и аз искам да отразя всички реални събития с поезия. Продължавам да ги отразявам, но това, което си мечтая в 21-ви век, е да спрат насилието и мъките, и този век да започне с усмивка, мир и разбирателство. През миналия век се молехме новото столетие да започне с хармонична радост и любов. Така си го мечтаехме, защото имаше духовни учители, които го предрекоха още от началото на 20-и век“, каза Вангелов.

Поетът представи 14 от своите стихотворения, сред които „Социална поезия“,

Важно е да се помни историята на паметника “Бузлуджа“, да се знаят фактите за миналото с всички гледни точки и всички перспективи към него и това ще остане в основата на бъдещия облик на мястото, коментира тогава председателят на фондацията арх. Дора Иванова.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“. ...
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Инсталация, пресъздаваща разпада на обществото, ще бъде позиционирана в „Квадрат 500“. Автор на произведението „Фрагментация“ е Драгомир Костадинов – ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Тикер в 20:00 ч.
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе&ldqu ...
Начало Тонът на времето
5874
Тонът на времето

Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha

Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha, който започва днес в подножието на връх Бузлуджа, съобщиха на фейсбук страницата си организаторите.Лекционната програма ще се състои на Горската сцена всеки следобед от петък до неделя, веднага след горското кино. Лекциите са част от  фестивалната игра “Спомени от бъдещето”.

| 08 Август 2024, 09:47 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha
Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha
Снимка © организаторите

Разнообразни презентации и дискусии са включени в програмата на фестивала Open Buzludzha, който започва днес в подножието на връх Бузлуджа, съобщиха на фейсбук страницата си организаторите. Лекционната програма ще се състои на Горската сцена всеки следобед от петък до неделя, веднага след горското кино. 

Лекциите са част от  фестивалната игра “Спомени от бъдещето”.

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

National Geographic обявява ново издание на своя фотоконкурс. 

Хората със страст към фотографията ще имат възможност да участват, като подадат своя снимка в следните четири категории – „Животни“, „Мобилна фотография“, „Пейзажи“ и „От високо“. Процесът по подаване е отворен от началото на юни до 30 юли, съобщават организаторите.

В журито тази година са Димитър Караниколов – архитект и травъл фотограф, който пътува на специализирани фотографски експедиции в опит да заснеме автентични места и хора, и непознати гледни точки със своя дрон, Естер Хорват – сътрудник на National Geographic и фотограф за германския институт за полярни и морски изследвания „Алфред Вегенер“, с фокус върху документирането на изследвания на климата и научни експедиции, Иван Миладинов – фотограф, лектор и лицензи

Шести национален конкурс за млади изпълнители на популярна песен "Дунавски звезди“ подготвят в Силистра, съобщават от местната община. Проявата ще се проведе от 9 до 11 септември.

На брега на красивата река Дунав ще си дадат среща деца и педагози от цяла България. С неповторимия талант, с хубостта и младостта на участниците, с красотата на техните изпълнения, дните на конкурса ще се превърнат в истински празник за града, казват организаторите от Община Силистра и музикалната компания "Сенс Мюзик". 

Заявки за участие се приемат до 31 август на сайта на проявата .Според регламента конкурсът се провежда в две категории - за индивидуални изпълнители и за дуети, триа и вокални формации. В първата категория участват изпълнители от пет възрастови групи. Втората категория е разделена на две възрастови групи - до 12 години и до 18 години. Участниците в двете категории и въ

Община Панагюрище подготвя специална програма, посветена на 75-ата година от откриването на тракийското златно съкровище край средногорския град.

Честванията ще се проведат от 2 до 8 декември под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова, съобщи кметът на Община Панагюрище Желязко Гагов.

Той отбеляза, че подобно честване се организира за първи път, а идеята е тържествата да придобият национален мащаб. 

Обединяваме усилията на няколко културни института - местни, национални и международни, общината и местния бизнес. В началото на декември Панагюрище ще стане средище на тракологията, на знанието за траките - бит, обреди, въоръжение и бойни изкуства, начини за обработка на златото, посочи Гагов.

Програмата започва с Дионисиеви празници - фестивал на виното и изложение на вина. Кметът отбеляза, че в Панагюрския край има „прекрасни виноп

Благотворителният концерт под надслова "Бялата лястовица" събра музикални изпълнители на 1 юни в Летния театър в Шумен. 

Целта е с него да се подкрепят децата в неравностойно положение, съобщиха организаторите. 

На сцената първи излязоха Django Ze. След тях свирят No More Many More, Николай Воденичаров - Никеца и шуменската група Lampa Inc. 

Проявата се случва със съдействието на неправителствената организация „Общество 528“, а инициатор на концерта е Симеон Коджаманов.

Изненада за публиката е включването на израсналия в Шумен вокал на рок група "Контрол" Иван Гатев, който подкрепи концерта с присъствие на сцената в Летния театър на Шумен.

Събитието си поставя за цел да подкрепи деца в неравностойно положение. "Те не са по-различни от останалите, но имат нужда от подкрепа и социализиране. Затова правим този концерт“, коментира Коджаман

Арх. Дора Иванова, основател на Фондация Проект “Бузлуджа”, е подготвила презентации с фокус история. Гостите ще могат да научат повече за каузата и работата на фондацията, както и за паметника "Бузлуджа" с неговото минало и възможното бъдеще. Ще се разяснят и примери на противоречивото наследство в Европа с гост-лектори от Германия, Румъния и Италия.

“Ще имаме уникалната възможност да чуем личните истории и спомени на хора, които са участвали в живота на монумента, докато той е функционирал. Специални гости ще бъдат фотографът Бедрос Азинян и екскурзоводът Ива Мирчева“, допълват още организаторите. В неделния ден гостите ще могат да научат повече за самия фестивал и за проекта "Ефектът на пеперудата", който се разработва заедно с френски партньори от Mediatone. 

Турският рапър Езхел идва за първи път в София на 10 април 2025 г., съобщават организаторите от Fest Team.

Изпълнителят, който живее в Берлин, ще издаде новия си албум през септември и веднага тръгва на своето първо световно турне, което включва и България.

С концентрация на хитове и истински дивите си изпълнения на живо, Езхел ще се представи със своя първи концерт у нас в клуб „Строежа“. 

Езхел е водеща фигура в хип хоп, трап и реге културата от Турция, отличава се със свежо звучене и умни текстове, с които успява да обедини контракултурата и градския живот на Анадола и Берлин. Влиянието му пресича много граници и континенти и създава уникална международна музикална култура, която се разпознава дори от хора, които не говорят турски.

През май 2017 г. издава дебютния си албум

Разказ за Виетнам - страната, далече на изток и после малко на юг, представя във фотоизложба във Варна младата виетнамистка Даяна Иванова, която е преподавател в една от университетските специалности у нас, изучаващи този регион. 

Тя посочи, че първото й посещение в азиатската държава е било през 2016 г. Две години по-късно започва магистратура там, като изучава езика, културата, историята и традициите на страната. Така постепенно натрупва и материал за фотопроекта си, който да представи в родната България. 

Виетнамското общество все още е по-патриархално от нашето, въпреки че глобализмът му оказва влияние, посочи Иванова.

По думите й хората в тази страна успяват да съчетават модерното с традиционното, избирайки по какъв път да вървят, като се учат от историята си. Има какво да научим от виетнамците, да осъзнаем мъдростта на хората от Изтока

Джошуа Бел, носител на „Грами”, „Меркюри”, „Грамофон” и „Ехо класик”, се завръща на сцената на зала „България", на 14 октомври, съобщават от Софийската филхармония.

Заедно с маестро Найден Тодоров и националния оркестър той ще представи Концерт за цигулка №2 от Хенрик Виенявски. Програмата на вечерта включва и Симфоничен танц № 7 из „Седем симфонични танца” от Панчо Владигеров и Органовата симфония от Сен-Санс.

Джошуа Бел е един от най-прославените съвременни цигулари, чиято кариера като солист, камерен музикант, студиен изпълнител, диригент и режисьор обхваща повече от тридесет години. Неговата любознателност и яснота на прозрението свидетелстват за вярата му в силата на музиката като обединяваща сила на културата. 

Свирил е с всички известни световни оркестр

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”. Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно.

Той е разположен на площ от 96 хектара, сред прекрасен пейзаж, в природен резерват. 10-километровите алеи, които можете да обиколите пеш, с колело или с файтон, ще ви преведат през над 400 къщи и домакинства, занаятчийски работилници, малки дървени църкви, плевни, водни и вятърни мелници. По пътя си ще срещате коне, крави и кучета, които се разхождат свободно. А докато надничате в къщите, добре запазените им оригинални интериори ще ви нашепват приказки за живота на село в периода между XVII и XIX век. 

Любопитните истории от миналото се допълват от колекциите от текстил, бродерия, керамика, дърво, икони, снимки или общо над 200 000 предмета. Със сигурност ще ви заинтр

В Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас поетът, писател и музикант Петър Вангелов представи своето творчество с подбрана социална и любовна поезия, съчетана с класическа музика.

Концерт-рециталът е озаглавен по едноименната книга на автора „Страници от дневника на новия век“.

„Както всеки поет отразява художествено реалността, така и аз искам да отразя всички реални събития с поезия. Продължавам да ги отразявам, но това, което си мечтая в 21-ви век, е да спрат насилието и мъките, и този век да започне с усмивка, мир и разбирателство. През миналия век се молехме новото столетие да започне с хармонична радост и любов. Така си го мечтаехме, защото имаше духовни учители, които го предрекоха още от началото на 20-и век“, каза Вангелов.

Поетът представи 14 от своите стихотворения, сред които „Социална поезия“,

Фестивалът Open Buzludzha се организира за поредна година, а средствата от него се събират в подкрепа на опазването и отварянето на монумента на връх “Бузлуджа” за посетители и превръщането му в място за изкуство, култура и история. 

Припомняме, че в края на 2022 година екипът на фондацията представи пред журналисти, дарители и специални гости постигнатото до момента по консервацията и реставрацията на монумента. 

Важно е да се помни историята на паметника “Бузлуджа“, да се знаят фактите за миналото с всички гледни точки и всички перспективи към него и това ще остане в основата на бъдещия облик на мястото, коментира тогава председателят на фондацията арх. Дора Иванова.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.